Warsztaty rysunku żurnalowego, W-wa
26-27.01.19 - Pracownia krawiecka "Umiem szyć" - Warszawa.

Studiujesz projektowanie ubioru? Interesujesz się ilustracją modową? Moda to Twoja pasja? Lubisz rysować?

W takim razie te warsztaty są dla Ciebie :)

Edyta Filipowicz

Swoją wiedzę zdobywała na Accademia Internazionale di Moda e Costume KOEFIA w Rzymie. Z wykształcenia projektant mody i konstruktor haute couture z zamiłowania ilustratorka. Pracowała między innymi jako rysownik w Domu Mody Valentino w dziale kreatywnym „Tissu Valentino” odpowiedzialnym za autorska linię tkanin Valentino, a także w Domu Mody „Fauso Sarli”. Współpracowała z teatrem w Rzymie dla którego tworzyła kostiumy oraz scenografię. Od wielu lat dzieli się swoją pasją, wiedzą i umiejętnościami ze studentami w Polsce jak i za granicą. Po studiach, została wybrana asystentką Dyrektora Accademi Koefia, prof. Giovanni di Pasquale pod okiem którego uczyła się współpracy ze studentami jako wykładowca rysunku żurnalowego. Wykładała na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie, a od 2013 również w MSKPU w Warszawie. Obecnie jako freelancer współpracuje z polskimi markami modowymi min. SIMPLE, LAURELLE i Mariuszem Przybylskim czy MOYA.FASHION

10 godzin, cena 520 zł

DZIEŃ I

FASHION SILHOUETTES „Projektowanie autorskich sylwetek modowych"

- Pierwszego dnia warsztatów dowiesz się, czym jest rysunek modowy, jakie są jego rodzaje i charakterystyka, jakie ma zastosowanie w branży modowej oraz dlaczego umiejętność rysowania sylwetek jest tak ważna w projektowaniu ubioru.

- Nauczysz się, jak krok po kroku poprawnie narysować „sylwetkę podstawową” za pomocą kanonu Fritsha.

- Dowiesz się, jak stylizować sylwetkę, czyli jak „bezpiecznie”modyfikować proporcje i kształty ciała, wyszczuplać, wydłużać nogi itp. tak aby charakter postaci najlepiej wyrażał Twoje projekty.

- Nauczysz się jak stylizować twarze na potrzeby sylwetki modowej.

Celem ćwiczeń jest odnalezienie własnego stylu i charakteru sylwetki oraz zdobycie wszystkich umiejętności, które pozwolą Wam projektować sylwetki modowe na potrzeby Waszych autorskich kolekcji, pracy z klientami indywidualnymi oraz dla domów mody haute couture i pret-a-porter.


DZIEŃ II

TKANINA W RYSUNKU ŻURNALOWYM

- Drugiego dnia warsztatów doskonale poznasz technikę rysowania PROMARKERAMI w połączeniu z innymi mediami.

- Zdobędziesz umiejętność oddawania różnego rodzaju tkanin, faktur oraz zagięć. Min. tkaniny lekkie, ciężkie i ozdobne.

Celem tych ćwiczeń jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat tkanin, oraz umiejętność ich swobodnego rysowania, zwłaszcza na sylwetce w ruchu, co z pewnością przełoży się na jakość Waszych projektów modowych.


Zajęcia 2 dniowe odbędą się 26-27 stycznia 2019 (weekend).
*Sobota - godz. 15.00 - 20.00
*Niedziela - godz. 09.00 - 14.00

Umiem Szyć Pracownia Krawiecka
00 - 513 Warszawa
ul. Marszałkowska 55/73 lok 64
Agnieszka Gurba, tel. 503 968 319
umiemszyc.kurs@o2.pl


  • facebook.com/events/290053981650561

  • umiemszyc-kursykrawieckie.pl/rysunek-żurnalowy

  •